Tag : elena velevska

Во прв ред

Елена Велевска, Либеро Бенд, Милица Павловиќ… дел од „Самун ем Татлија 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, од 13-ти па се до 15-ти октомври во Радовиш...
Во прв ред

Фестивалот на пиперката во Кривогаштани со поддршка за македонските изведувачи (Фото)

Filip
На 27-ми Август општина Кривоштани за прв пат ќе го организира Фестивалот на пиперката. Целта...
Музика на кирилица

Ферус Мустафов последен пат креваше телевизиска галама со Жаре Бербер на Канал 5 (Видео)

muzika 24
Во саботата на 3-ти јуни започна новото телевизиски шоу на Канал 5 телевизија, “Галама шоу”...
Музика на кирилица

Дали пејачката Велевска е трудна по четврти пат или пак само е малку поправена?! (Фото)

Muzika24
Пред само неколку дена се одржа десетото јубилејно издание на музичкиот фестивал “Тумба Фест”, кој...
Музика на кирилица

Фолк пејачката Елена Велеска со коктел во рака ужива во одморот на Дубаи (Фото)

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Елена Велеска веќе неколку дена се наоѓа во Дубаи, каде што...
Во прв ред

Крива Паланка со најдобра новогодишна програма: Настапуваат Владо Јаневски и Исак Шабановиќ

Filip
Богата програма е предвидена и за Новата 2022 година во Крива Паланка. Програмата започнува во...
Музика на кирилица

Новата 14-та сезона на “”Бекстејџ„ започнува на 6-ти септември, Елена Велевска ќе биде ваш домаќин (Фото)

Muzika24
Единствениот естраден магазин “Бекстејџ„ ја започнува новата 14-та сезона во која најавуваат многу новитети. Еден...
Музика на кирилица

“Овој живот убав е” наскоро ќе ја доживее својата промоција (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна познатата македонска фолк дива Елена Велевска, ексклузивно во естрадниот магазин “Backstage” проговори за новата...