Tag : emocii

Балканленд

Марко Кутлиќ во новата песна „Полети птицо“ нуди лепеза од емоции (Видео)

Muzika24
Еден од најпрепознатливите и најдобри млади вокали од Хрватска, талентираниот Марко Кутлиќ, после успешниот сингл...
Балканленд

Тончи Хуљиќ со песната  „Маре луда“ го најавува новиот албум (Видео)

Filip
Реномираниот хрватски музичар Тончи Хуљиќ ја претстави својата нова песна „Маре луда“. Се работи за сосема...
Во прв ред

По шести пат се оддржа традиционалниот концерт “Узун за Узун” (Фото)

Muzika24
Во саботата во Домот на хуманитарни организации “Даре Џамбаз” се оддржа традиционалниот концерт “Узун за...
Во прв ред

Данијела Мартиновиќ: Искористете ја својата прилика да оставите трага во вечноста (Фото)

Muzika24
Изминатите два дена Скопје и Македонската Народен Театар уживаа едно посебно музичко доживување, концертот на...
Музика на кирилица

Александра Јанева со нова песна “Срце отвори” и видео спот за истата (Видео)

Muzika24
Поп-пејачката Александра Јанева има нова песна со видео-запис насловена “Срце отвори”. По успехот на минатогодишниот...
Во прв ред

“Љубојна” ве кани на голем концерт заедно со Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што неодамна објавија на социјалните мрежи, нашиот познат и оргинално-извонреден македонски бенд “Љубојна” на 1-ви...
Магазин

Премногу моќно, емотивно: 400 дечиња ја пејат “Само рата да не буде” (Видео)

Muzika24
Отворањето на реконструираниот Дом на културата во Плевља беше одбележано со богата програма, а она...
Музика на кирилица

Се расплака во влог, пејачката Ивона Јовановиќ искрено прозбори пред своите фанови (Видео)

Muzika24
Сите неа ја паметиме по учеството во многубројните македонски музички реални шоу-а, како и нејзиното...