Tag : emotivna balada

Музика на кирилица

Само оној кој што е македонец ќе разбере каде и да е… Балканскиот бисер опеан во новата песна на Давид Темелков (Фото+Видео)

Muzika24
Со емотивната и страшно чувствителна балада посветена на нашата Македонија, “Мојата Македонија”, нашиот познат македонски...
Балканленд

„Лажу те љубави“ емотивна балада која ќе ве остави без зборови и со насолзени очи (Видео)

Muzika24
Познатиот српски пејач Саша Ковачевиќ кој што е препознатлив по одличните емотивни балади, латино песни,...
Музика на кирилица

Емотивната макфестовска балада „Денот што ни носи“ промовирана со видео спот (Фото+Видео)

Muzika24
По речиси двегодишна пауза македонската пејачка Александра Јанева одново има нова песна и видео за...
Музика на кирилица

Пајак со љубовна балада за денот на вљубените (Фото+Видео)

Muzika24
После големиот хит “Бебе” која беше последното баладично издание од младиот и талентиран пејач, Пајак...
Музика на кирилица

Погледнете како короната музички ги спои Дац, Александар Митевски и Благој Нацоски (Видео)

Muzika24
“Уште ми фалиш”, песната што Александар Митевски и Драган Спасов-Дац ја испеаја лани на фестивалот...
Covers

Емотивно и оргинално – Филип Пешевски сними кавер за безвременската “Вјеруј у љубав” (Видео)

Muzika24
Неодамна Ви го претставивме и воедно Ве запознавме со едно симпатично, младо, талентирано и пред...
Музика на кирилица

Нов дует на македонската музичка сцена – Ѓоко Јовиќ и Гоце Петрески (Видео)

Muzika24
Популарниот македонски фолк пејач Ѓоко Јовиќ веднаш по враќањето од големата австралиска турнеја ја промовираше...