Tag : esenski muzicki svecenosti

Во прв ред

Со концерт на камерниот оркестар „Ба-Рок” утре започнува манифестацијата „Есенски музички свечености”

Muzika24
Како што не известуваат нашите соработници од Дирекцијата за култура и уметност, утре вечер 4-ти...
Фестивали

Во понеделник на “Есенски музички свечености” концерт на четирирачно дуо за пијано (Фото)

Muzika24
Во рамките на фестивалот “Есенски музички свечености”, во понеделник 30-ти ноември во фоајето на Националната...
Културо

Роденденски концерт на Македонската филхармонија со руската виолончелистка Анастасија Кобекина

Filip
Македонската филхармонија овој четврток (26.11) со почеток во 20 часот ќе го одржи својот роденденски...
Фестивали

Во понеделник 23-ти ноември концерт на Валентин Наумов-виолина и Верица Давитарова-пијано (Фото)

Muzika24
“Есенските музички свечености” кои се во организација на Дирекцијата за култура и уметност-Скопје, продолжуваат со...
Фестивали

“Есенски Музички Свечености”: На 17-ти ноември концерт на Гонца Богоромова-Краповски и Маестро Симон Трпчески (Фото)

Muzika24
Во организација на Дирекцијата за култура и уметност, а во рамки на музичкиот фестивал “Есенски...
Фестивали

Во петок 6-ти ноември Концерт на Гордана Јосифова Неделковска – обоа, со пријателите

Ivan
После големото Гала свечено отворање на фестивалот “Есенски музички свечености” кое што ќе се одржи...
Фестивали

Со Гала оперски концерт започнува 21-то издание на фестивалот “Есенски музички свечености”

Ivan
Дирекцијата за култура и уметност на Скопје, ви го најавува отворањето на 21-то издание на...
Фестивали

21-те „Есенски музички свечености“ се посветени на домашните уметници

Filip
Овогодинешното, 21-во  издание на фестивалот „Есенски музички свечености“ ќе биде посветено на домашните уметници, а...
Културо

Гала оперски концерт во рамки на „Есенски музички свечености“

Filip
На сцената на Македонската опера и балет ќе се одржи Гала оперски концерт, во рамките...
Во прв ред

На 15ти ноември голем концерт по повод 100 години од раѓањето на Никола Бадев

Ivan
Дирекцијата за култура и уметност – Скопје, Ви го најавува концертот по повод 100 години...