Tag : esma redzepova teodosievska

Музика на кирилица

Во Брисел промовирано здружението „Есма – Крстосница на културите“

Filip
Со настап на групата „Есма’с Бенд Некст Џенерејшн“ синоќа во Брисел беше одржана промоција и...
Музика на кирилица

Симеон, посинокот на Есма Реџепова: Наследството е проценето над 2 милиони евра, нема да дозволам Реџепови да го земат, а немаат вложено ништо

muzika 24
Информацијата за неплатениот долг за лекување на кралицата на ромската песна Есма Реџепова Теодосиевска, со...
Музика на кирилица

Шокантно: Трошоците за лечењето на Есма кои изнесуваат над 873.000 денари по пет години не се платени (Фото+Видео)

muzika 24
Само една година по смртта на кралицата на ромската песна почна да се ограбува наследството...
Музика на кирилица

“Кажи срце” на мама Есма доби видео спот (Фото)

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, денес музичката продукција VS во соработка со...
Културо

Од печат излезе монографијата посветена на Есма и Стево Теодосиевски

Muzika24
Во издание на “Македонска искра” и асоцијацијата “Кралицата Есма и Стево Теодосиевски”, а со поддршка...
Во прв ред

Ексклузивно: Кралицата на ромската музика Есма Реџепова итно примена во болница

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 дознава дека вечерва околу 19 часот кралицата на ромската музика...
Балканленд

“Империја” – промовирана македонската евровизиска песна (Видео)

Muzika24
Вечерва во специјална емисија на Македонската Радио Телевизија, беше премиерно претставена македонската евровизиска песна која...
Фестивали

МРТ ја избра евровизиската песна

Muzika24
Македонската радио телевизија пресече. На Евровизија 2013 во Малме, Шведска ќе не претставува композицијата со...