Tag : esma redzepova

Музика на кирилица

Мухарем Сербезовски открива: Јас и Есма бевме циганските Ромео и Јулија, синот Симеон демантира (Фото)

Muzika24
Како што пишува интернет порталот Курир.рс, познатиот балкански пејач на ромски песни Мухарем Сербезовски изјавил...
Музика на кирилица

Симеон Атанасов пишува книга за неговиот живот со Есма и Стево Теодосиевски

Filip
Еден од посвоените синови на пејачката Есма Реџепова и нејзиниот сопруг армоникашот Стево Теодосиевски, Симеон...
Музика на кирилица

Есма Реџепова и 30-тина други значајни личности ќе добијат улици во Скопје

Filip
Комисијата за именување улици, плоштади, мостови и други инфраструктурни објекти при Град Скопје, како што...
Музика на кирилица

Бендот на Есма Реџепова на турнеја низ Европа

Muzika24
Бендот на покојната музичка ѕвезда Есма Реџепова, “Esma’s Band Next Generation” продолжува со настапи после...
Музика на кирилица

Тажна вест: Почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова

Muzika24
Утрово тажна вест ја разбуди македонската јавност. Почина Есма Реџепова – еден од најголемите музички...
Музика на кирилица

Овогодишни евровизиски претставници на Македонија се Есма и Влатко Лозаноски – Лозано

Muzika24
Есма Реџепова и Влатко Лозаноски – Лозано ќе ја претставуваат Македонија на претстојното 58-мо издание...