Tag : esma teodosievska

Музика на кирилица

Калиопи без влакна на јазикот: “Срамно е она што и го направивме на Есма” (Видео)

Muzika24
Во неделата се навршија пет години од смртта на кралицата Есма Реџепова Теодосиевска, естрадниот магазин...
Музика на кирилица

Секоја чест: Кралицата на ромската музика целиот имот го остава на Р.Македонија

Muzika24
Во тестаментот на кралицата на ромската музика Есма Реџепова стои дека целиот свој имот таа...
Во прв ред

Есма прослави 55 години од својата успешна музичка кариера

Muzika24
Во четвртокот, 22-ри мај, во Универзалната сала Кралицата на ромската музика Есма Теодосиевска го прослави...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Есма Теодосиевска – На мојата публика и го должам моето големо име

Muzika24
Нема кој не ја познава, кај нас, на Балканот, низ светот… Таа е една и...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Музика24 на проба пред јубилејниот концерт на Есма (Видео)

Muzika24
На само еден ден од одржувањето на јубилениот концерт на нашата позната кралица на ромската...