Tag : estraden magazin

Музика на кирилица

Пола балканска естрада на едно место – 16 години естраден магазин „Backstage” (Фото)

Muzika24
Вчеравечер, македонскиот естраден магазин „Backstage” го прослави својот 16-ти роденден. Роденденската прослава беше во хотел...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев за Backstage: „Благослов е да си геј во Македонија“ (Видео)

Muzika24
Новата 16-та сезона на единствениот естраден тв магазин Backstage започна. Нови рубрики се дел од...
Музика на кирилица

Естрадниот магазин “Бекстејџ” во вторник со специјал посветен на Тоше

muzika 24
На 25.01.1981 се роди најголемиот и најдобриот музички вокал во Македонија Тоше Тодор Проески.Во вторник...
Музика на кирилица

Новата 14-та сезона на “”Бекстејџ„ започнува на 6-ти септември, Елена Велевска ќе биде ваш домаќин (Фото)

Muzika24
Единствениот естраден магазин “Бекстејџ„ ја започнува новата 14-та сезона во која најавуваат многу новитети. Еден...