Tag : eurosong

Фестивали

Констракта за Бекстејџ: Ги сакам Македонoнците, ги слушам Funk Shui, а ми се допаѓа продукцијата на Дарко Димитров (Фото+Видео)

Muzika24
Малкумина знаеја за Ана Ѓуриќ – Констракта, сѐ додека таа не се појави на првата...
Музика на кирилица

Неофицијално: Од понеделник МРТВ ќе соопшти што се случуваше на Евровизија и дали воопшто ќе настапува во иднина

Muzika24
После скандалот кој што Андреа како македонска евровизиска претставничка го направи со фрлањето на македонското...
Музика на кирилица

Од следната година Македонија нема да биде дел од Евровизија

Muzika24
По долго размислување, раководството на Македонската Радио и Телевизија одлучи Андреа Коевска да се појави...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев: Се верив, на свадбата ќе се испочитуваат македонските адети (Фото+Водео)

muzika 24
Изминатиот период македонските медиуми беа преплавени со веста дека Васил Гарванлиев се верил. И тоа...
Музика на кирилица

Андреа заминала на Евровизија да ужива и да дели страст (Видео)

Muzika24
Најверојатно не свесна што и како направила, сакајќи да се извини на македонската јавност, македонската...
Музика на кирилица

Срамно: Андреа го фрли македонското знаме на тиркизниот евровизиски килим (Видео)

Muzika24
Македонската евровизиска преставничка Андреа Коевска, која патем е избор на МРТ и во Торино заедно...
Музика на кирилица

Виктор Апостоловски: Имам проблем со недовербата кај жените, а кога сум во врска не гледам на страна (Видео)

Muzika24
Кога во февруари ја испеа „Супермен” на домашниот избор за Евросонг, на Виктор Апостоловски му...