Tag : eurovision

Музика на кирилица

Неофицијално: Од понеделник МРТВ ќе соопшти што се случуваше на Евровизија и дали воопшто ќе настапува во иднина

Muzika24
После скандалот кој што Андреа како македонска евровизиска претставничка го направи со фрлањето на македонското...
Музика на кирилица

Од следната година Македонија нема да биде дел од Евровизија

Muzika24
По долго размислување, раководството на Македонската Радио и Телевизија одлучи Андреа Коевска да се појави...
Фестивали

Објавени резулатите од тестирањето на евровизискиот победник

Filip
Организаторите на Евровизија доцна попладнево ги објавија резулатите од тестирањето на присуство на дрога кај...
Фестивали

Овие пејачки од Евровизија носеа исти фустани, сите се прашуваат зошто – причината е едноставна (Фото)

muzika 24
Претставничките на Албанија, Молдавија, Кипар и Малта на овогодишената Евровизија настапиле во речиси исти костими....