Tag : evgenij onegin

Културо

Со “Евгениј Онегин” старуваше уште едно издание на Мајските оперски вечери (Фото)

Muzika24
Честта да го запали фестивалскиот огин, со кој секоја година традиционално се означува старт на...
Културо

Со “Евгениј Онегин” вечерва се отвораат Мајските оперски вечери

Muzika24
Со операта “Евгениј Онегин” вечерва на сцената на Македонската опера и балет ќе почне 44-то...
Културо

Во понеделник 9-ти мај свечено отворање на 44-те Мајски оперски вечери

Muzika24
Денес во Македонската опера и балет се одржа прес-конференција по повод овогодинешното 44-то издание на...