Tag : evropska radiodifuzna unija

Фестивали

ЕБУ се огласи за скандалот: Победникот на Евровизија не “шмркал“ туку собирал скршена чаша

Filip
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) се огласи по скандалот кој се прошири на социјалните мрежи, а...
Фестивали

Лукашенко за Евровизија: Ова е уште еден напад на странски сили врз Белорусија

Filip
Белорускиот претседател Александар Лукашенко, реагираше на предупредувањето на Европската радиодифузна унија за можно дисквалифукување на...
Фестивали

Утре се одржува алтернативното евровизиско шоу: “Eurovision: Europe shine a light”!

Filip
По конечното откажување на 65-то издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија...
Фестивали

ЕБУ пресече, Гарванлиев не може да настапува на Евровизија 2021 со истата песна (Видео)

Filip
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) ги расчисти дилемите околу судбината на овогодинешните евровизиски песни. Сите песни...
Балканленд

ЕКСКЛУЗИВНО: Македонија сепак ќе учествува на “Евровизија“ 2018

Filip
Европската радиодифузна унија преку официјалниот евровизиски твитер профил потврди дека и Македонија ќе учествува на...