Tag : evropska turneja

Музика на кирилица

Тамара Тодевска оваа есен на европска турнеја (ВИДЕО)

Filip
Популарната македонска пејачка и овогодинешна евровизиска претставничка Тамара Тодевска, оваа есен заминува на европска турнеја....
Музика на кирилица

Деби албум и прва европска турнеја на скопското трио “You” (Аудио)

Muzika24
Скопскиот емо-скримо-панк бенд “You” на 21-ви јануари во бифето на Младинскиот културен центар концертно ќе...
Музика на кирилица

“Бернајс Пропаганда” со видео спот за новиот сингл “Лажи ме, лажи ме” (Видео)

Muzika24
По три лонгплеј-албуми, повеќе стотици концерти и турнеи, македонските инди-пост-панк активисти “Бернајс Пропаганда” ја изненадија...
Во прв ред

Whitesnake пристигнаа во Скопје, вечерва – незаборавен концерт

Muzika24
Легендарните Whitesnake со приватен авион од Софија, утрово пристигнаа на скопскиот аеродром “Александар Велики”. По...
World Music

Мадона ја започна европската турнеја со спектакуларен концерт во Германија

Muzika24
Со голем спектакуларен концерт, вчера вечер во Келн, Германија светски познатата поп дива Мадона ја...
Во прв ред

“Парни Ваљак” со концерт во мај во “Борис Трајковски”

Muzika24
По повод 40 годишното опстојување на хрватскиот легендарен состав “Парни Ваљак” тие пред месец дена...
Музика на кирилица

“Дрим Тим” со промотивна турнеја низ Европа

Muzika24
Веќе докажаниот состав “Дрим Тим” кој долги години ја негува македонската фолклорна традиција ја започнаа...
Во прв ред

По Драгојевиќ и Џибони со најава за концерт во Скопје

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 неодамна пишуваше за одржувањето на концертот на Оливер Драгоевиќ во Скопје кој што...