Tag : evrovizija

Музика на кирилица

Македонија ниту следната 2024-та година нема да учествува на изборот за песна на Евровизија (Фото)

Muzika24
Европската радио-дуфузна унија (ЕБУ), го објави списокот со имињата на 37 земји-учеснички на „Евровизија 2024“,...
Музика на кирилица

Македонија со буџет од 1.5 милион денари ќе учествува на Евровизија 2024

Filip
Македонската радио и телевизија го потврди учеството на земјава на Евровизија 2024. После една година...
Балканленд

Песната на Констракта меѓу најслушаните од Евровизија

Muzika24
Пејачката Ана Ѓуриќ – Констакта дефинитивно е српската претставничка која направи најголем „бум“ кога е...
Музика на кирилица

Андреа заминала на Евровизија да ужива и да дели страст (Видео)

Muzika24
Најверојатно не свесна што и како направила, сакајќи да се извини на македонската јавност, македонската...
Музика на кирилица

Срамно: Андреа го фрли македонското знаме на тиркизниот евровизиски килим (Видео)

Muzika24
Македонската евровизиска преставничка Андреа Коевска, која патем е избор на МРТ и во Торино заедно...