Tag : evroviziska pesna

Фестивали

Странските фанови избираат најдобра евровизиска песна од државите од поранешна Југославија, еве која убедливо води

muzika 24
Wiwiblogs, најпознатиот сајт кој се занимава со Евровизија, објави анкета во која странските фанови на...
Музика на кирилица

Билјана Крнческа: Васил не најде начин да не удостои барем со една официјална изјава, туку се однесува аутистично

Muzika24
Таа е позната радио и тв водителка, многумина знаат да кажат убавата водителка од Прилеп....
Музика на кирилица

Васил со песната „Here I stand“ ќе не претставува на Евровизија 2021 (Фото)

Filip
„Here I stand“ е насловот на евровизиската песна со којашто македонскиот претставник Васил Гарванлиев ќе...
Балканленд

Македонската евровизиска песна позната за јавноста на 22-ри фебруари

Muzika24
Eвровизиската песна со која што Тијана Дапчевиќ ќе ja претставува Македонија на 59-то издание на...