Tag : fakultet za muzicka umetnost

Музика на кирилица

Младиот хармоникаш Костадин Крстески компонираше и сними ново македонски оро (Видео)

Muzika24
“Кичевска саса” е насловот на новото македонско оро, компронирано од младиот и талентиран Костадин Крстески....
Имам нешто да те прашам

Тино Стојановски: Најубаво поминато време е во дружба со најблиските (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад, насмеан и секогаш позитивен. Дел е од бендот “2Be” кој пополека, но...
Културо

“Чудна шума” ќе го одбележи Меѓународниот ден на танцот – 29ти април

Muzika24
Искра Шукарова, кореограф и професор на Факултетот за музичка уметност и Урсула Еагли, кореограф од...
Културо

“Кирилица” прв концерт од овој циклус во новата сезона на Македонската филхармонија

Muzika24
Вечерва во Домот на АРМ со почеток во 20 часот, Македонската филхармонија ќе го одржи првиот...