Tag : fanovi

Балканленд

Откако помина еден месец во болница, Саша Ковачевиќ видно ослабен и се обрати на својата публика (Видео)

Muzika24
Поп-пејачот Саша Ковачевиќ изминатиов месец имаше здравствени проблеми поради кои се повлече од јавноста. Во...
Балканленд

Ненад Османовиќ од “Ѕведите на Гранд” публиката ја изненади со одлична балада (Видео)

Muzika24
Кога заврши натпреварувањето на “Ѕведите на Гранд”, младиот Ненад Османовиќ најави дека веќе нема да...
Музика на кирилица

Погледнете како Елена Ристеска одговори на провокација од еден Бугарин

muzika 24
Една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска, објави прекрасна фотографија на својот Фејсбук профил. Следуваа...
Фестивали

Странските фанови избираат најдобра евровизиска песна од државите од поранешна Југославија, еве која убедливо води

muzika 24
Wiwiblogs, најпознатиот сајт кој се занимава со Евровизија, објави анкета во која странските фанови на...
Музика на кирилица

Познатиот хит од Тоше „Место на злосторот“ со емотивна изведба на Ристе Ристески

Muzika24
Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ристе...