Tag : festival na skarata i pivoto

Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Фестивали

Додека Прилеп го исчекува “Пивофест”, Градоначалникот Јовчески тактизира (Фото)

Muzika24
Веќе навлеговме во месец јуни, а Општина Прилеп не се огласува околу овогодинешното издание на...
Балканленд

Денес започнува јубилејното 15-то издание на популарниот “Пивофест” во Прилеп (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа традиционално веднаш по големиот христијански празник Петровден започнува...
Балканленд

Ексклузивно: Македонското девојче Каролина Гочева дел од “Пивофест 2016”

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 од официјални извори дознава дека освен познатата балканска фолк ѕвезда...
Балканленд

Даниел Кајмакоски го отвори дванаесетото “Пивофест” издание (Фото)

Muzika24
Со кригла пиво вчера вечер пред многубројната публика градоначалникот на Прилеп Г-динот Маријан Ристески, овогодинешниот...