Tag : festival na starogradska muzika

Фестивали

Утре започнува првото издание на Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада” во Битола

Filip
Утрово во Свечената сала на Офицерски дом – КИЦ Битола, беше оддржана прес конференција по...
Фестивали

„Ех, таа серенада” – прво издание на битолскиот и македонски фестивал на староградска музика (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 24-ти август ќе се одржи првото издание на...