Tag : festival na zabavni melodii

Музика на кирилица

Дали веќе го имаме хитот или најслушаната песна помеѓу двата фестивала на „Макфест“ за 2023-та година?! (Фото+Видео)

Muzika24
“Сто пати рани, рани, рани ме, но не ми брани јас да љубам не, тонеш...
Премиера

За песната од „Макфест“ Драгана Јовановска сними спот на Малдиви (Видео)

Muzika24
Младата пејачка Драгана Јовановска дебитираше на последното 38-мо издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“....
Премиера

Теона Јованоска носи освежување на македонската поп сцена (Видео)

Muzika24
Изминатиов викенд, на 20-ти октомври на Фестивалот за забавни мелодии „Макфест“ во Штип, младата талентирана...
Музика на кирилица

Со модерната поп-регетон „Ден во себе” младата Наталија Траиловиќ дебатираше на „Макфест“ (Видео)

Muzika24
Наталија Траиловиќ или кај публиката позната како Наталија 4U BAND, е млада девојка која ни...
Фестивали

Нови музички имиња, нови музички хитови – во ново руво со спој на младоста и искуството заврши 38-то издание на „Макфест“ (Фото+Видео)

Muzika24
Со кревање на фестивалско макфестовско знаме, на 20-ти октомври официјално и стартуваше овогодинешното 38-мо издание...
Фестивали

Градоначалникот Иван Јорданов заедно со Пајак и Лара официјално го креваат фестивалското знаме за старт на 38-то макфестовско издание

Muzika24
Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов и минатогодишните учесници, Пајак и Лара ќе го кренат...
Фестивали

Од утре сите патишта водат кон Штип на „Макфест“ (Фото)

Muzika24
38-то издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ започнува утре 20-ти октомври каде во Домот...
Фестивали

Исполнет со квалитетна македонска музика и музички ѕвезди традиционално и годинава „Макфест“ во средината на месец октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ – Штип, денес, 12-ти октомври со почеток во 12 часот...
Музика на кирилица

Владо Јаневски се враќа на фестивалот со „Златни години“

Muzika24
Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест“ во Штип,...
Фестивали

После 32 години Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ ја менува својата препознатлива химна, меѓудругото, годинава најавени македонски супер ѕвезди

Muzika24
Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2023“ во...