Tag : festival za zabavni melodii

Фестивали

Општина Штип распишува конкурс за избор на композиции за 39-то издание за Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“

Muzika24
Во текот на денешниот ден на официјалната Фејсбук страна на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“...
Имам нешто да те прашам

Теона Јовановска: За нешто да се оствари искрено треба да се посака (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е средно училиште, и е премногу амбициозна и талантирана. Оваа година за прв пат...
Фестивали

Без причина но со убав повод – водителот на „Макфест“ Димитар Атанасовски ги почести новинарите

Muzika24
За време на макфестовските денови, пред генералната проба на втората фестивалска вечер, ние новинарите се...
Фестивали

Општина Штип распиша конкурс за нови композиции за “Макфест 2023”, дали и годинава новинарите ќе бидат игнорирани?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, веќе е објавен конкурсот за нови композиции за 38-то...
Музика на кирилица

Горан Милошески: Ниту еден пејач не ја отпеа “Пушти ме” како што тој знаеше да ја отпее (Фото+Видео)

Muzika24
Познатиот македонски пејач, композитор, продуцент и аранжер Горан Милошески преку емотивна и искрена порака напишана...
Фестивали

Објавени изведувачите: „Макфест“ оваа година на 17-ти и 18-ти септември (Фото)

Filip
Фестивалот на забавна музика „Макфест“ и годинава повторно ќе се одржи на отворено, поради здравствените...
Фестивали

Објавена натпреварувачката програма на “Макфест”

Filip
Фестивалот на забавни мелодии *Макфест” – Штип ја објави својата натпреварувачка програма за овогодинешното издание....