Tag : festival

Фестивали

Српскиот претставник на „Евровизија“ повеќе нема да се избира на „Беовизија“

Filip
Раководството на РТС, српскиот национален радиодифузер, ја прекина соработката со „Мегатон“ – продуцентска компанија која...
Фестивали

Дизајнерот на звук Грег Малканџи одржа мастерклас на „Браќа Манаки“ (Фото)

Filip
Грег Малканџи, дизајнер на звук (sound designer) од Англија, го одржа третиот мастерклас на годинешното 42-ро издание на...
Фестивали

„Паркети“ и Виктор Апостоловски ќе раскажуваат филмови на „Браќа Манаки“ (Фото)

Filip
Битола се подготвува за фестивалот „Браќа Манаки“. Годинава Битола ќе живее за филмот, ќе раскажува...
Музика на кирилица

Вечерва летниот фолк-хит во општина Новаци со редарска контрола и задолжителна ковид потврда (Фото)

Muzika24
Градоначалникот Општина Новаци Љубе Кузмановски, кој заедно со општината е покровител на изборот за летен...
Фестивали

Во Крушево ќе се одржи фестивал на македонска евергрин музика „Сонце за три светови“ (Видео)

Filip
„Сонце за три светови“ – минатото, сегашноста и иднината-голем концерт на евергрин македонска музика на...