Tag : festivali

Имам нешто да те прашам

Пепита Бојкова: “До мојот последен ден” е мојата прва, но победничка песна (Фото)

Muzika24
Позади нас е 35-то издание на “Фолк Фест Валандово”, според многумина фестивал каде победуваат посилните,...
Фестивали

Прва песна па победа: Дебитантката Пепита Бојкова победник на “Фолк Фест Валандово 2022” (Фото+Видео)

Muzika24
Како и секоја работа во животот, така и оваа, има свој почеток и свој крај....
Фестивали

CMC телевизија започна со емитување на фестивалската емисија “Во пресрет на CMC фестивалот” (Видео)

Muzika24
14-то издание на хрватскиот музички фестивал “CMC Festival”, кој е и еден од најголемите музички...
Фестивали

Мери Попова – шеф на евровизиската делегација го демантира виралното видео најсподелувано на социјалните мрежи

Muzika24
По повод вчера објавениот текст на нашиот музички портал Музика24: Уште на почеток СКАНДАЛ: Можно...
Фестивали

Промовирани песните: Можете да гласате до 4-ти февруари (Видео)

Filip
Вчера вечер во специјално издание на емисијата „Стисни плеј“ беа промовирани 6-те песни кои се...
Балканленд

Пинковата ѕвездичка порасна: Влегува во трка да ја претставува Хрватска на Евровизија (Фото)

Filip
Миленикот на публиката ширум регион и победник на втората сезона на „Пинкове ѕвездице“, Марко Бошњак...