Tag : filip bozinovski

Во прв ред

Се брои ситно: Побрзајте, купете влезници и бидете дел од спектаклот на Аца Лукас

Muzika24
Уште само неколку часа до големиот спектакл на големата српска ѕвезда Аца Лукас во “Метрополис...
Во прв ред

Филип Божиновски и “Фидбек” загревање пред концертот на Аца Лукас (Видео)

Muzika24
Моментално еден од најпознатите македонски изведувачи Филип Божиновски, кого јавноста го запозна по учеството на...
Музика на кирилица

Филип Божиновски наскоро ќе ја снима својата прва песна за Гранд продукција

Muzika24
Филип Божиновски кој ги освои срцата на сите од регионот, ќе ја сними првата песна,...
Балканленд

Нова ѕвезда на Гранд продукција е младиот босанец Харис Берковиќ

Muzika24
Вчера вечер во преполнетата спортска арена “Борис Трајковски” се оддржа долго најавуваното и очекувано финале...
Премиера

24 Промо: Нова песна на Филип Божиновски (Аудио)

Muzika24
Победникот на последниот циклус на М2 Проект: “Потрага по ѕвезда” – младиот Филип Божиновски деновиве...