Tag : film

Културо

Мекгарви: Моќта која ја носи кинематограферот на сет, може да ги направи нештата спектакуларни

Filip
Кинематограферот Шеjмус Мекгарви, добитникот на наградата „Златна камера 300“ за особен придонес во светската филмска...
Културо

„1963: Добра ноќ, Скопје“, филмот за разорниот земјотрес од 1963 достапен на YouTube (Фото+Видео)

Muzika24
Филмот „1963: Добра ноќ, Скопје“ на Илија Павлов отсега може да се гледа на YouTube....