Tag : filmovi

Културо

„Домаќинство за почетници“ на Горан Столевски го отвори 44. Издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Muzika24
Филмот „Домаќинство за почетници“, по сценарио и во режија на Горан Столевски, а во продукција...
Културо

Отворено 44. издание на „Браќа Манаки“: Фестивалот е место на слободната мисла на филмските уметници и големите мајстори на филмската фотографија (Фото)

Muzika24
Во Битола, од денеска, во текот на седум фестивалски денови ќе се открива прекрасното непознато,...
Културо

Јануари – месец на анимирани филмови и тинејџерски драми во Кинотека на Македонија

Muzika24
Кинотеката на Македонија, по традиција, првите денови од Новата година им ги посветува на најмладите...