Tag : folk diva

Музика на кирилица

“Овој живот убав е” наскоро ќе ја доживее својата промоција (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна познатата македонска фолк дива Елена Велевска, ексклузивно во естрадниот магазин “Backstage” проговори за новата...
Премиера

Драгана Мирковиќ своите фанови ги почести со нова песна “Хеј љубави било чија” (Видео)

Muzika24
Веднаш откако беше укината изолацијата балкански познатата фолк дива Драгана Мирковиќ ја снимаше песната која...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Цеца на 2-ри август со концерт во Македонија (Фото)

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 дознава дека на 2-ри август на ден Илинден во Охрид,...
Музика на кирилица

Елена Велевска предизвика висок притисок во Америка

Muzika24
Фолк дивата Елена Велевска, која е на турнеја во Америка, Новата година ја дочека во...