Tag : folk fest valandovo

Фестивали

„Фолк Фест Валандово“ и годинава три дена со богата македонска музичка програма (Фото)

Muzika24
Ексклузивно музичкиот портал Музика24 дознава дека и годинава Фестивалот на новосоздадени македонски народни песни „Фолк...
Фестивали

„Фолк Фест Валандово“ објави меѓународен конкурс за избор на композиции за 37. издание на фестивалот

Muzika24
Општина Валандово го објави Меѓунродниот конкурс за избор на композиции за 37. издание на фестивалот...
Фестивали

Професионалната Ана Бекута арогантна и безобразна со македонските новинари (Фото)

Muzika24
Најавата дека повторно во Валандово ќе може да ја чуеме големата музичка ѕвезда од Србија,...
Фестивали

“Фолк фест Валандово” ревијалниот дел го посвети на прерано починатиот македонски виртуозен хармоникаш и музички творец Милан Завков (Видео)

Muzika24
Зад нас е веќе 36-то издание на “Фолк фест Валандово”, а се уште се свежи...
Фестивали

Со победа на Мишко Крстевски, заврши 36-то издание на “Фолк Фест Валандово” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа, традиционално по 36-ти пат се одржа најпознатиот и...
Фестивали

„Фолк фест Валандово” годинава со богата музичка програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од нашите соработници во општина Валандово, на големо се...
Музика на кирилица

Општина Валандово објави Меѓународен конкурс за избор на композиции за 36-то издание на фестивалот на новосоздадени македонски песни „Фолк-Фест Валандово 2023“

Muzika24
Во текот на денешниот ден, Општина валандово објави конкурс за избор на композиции за најновото...
Имам нешто да те прашам

Ламбе Алабаковски: Мојот дом е тука, во Македонија (Видео)

Muzika24
Кој ќе претпоставеше дека нашиот соговорник, Ламбе Алабаковски, кој ексклузивно даде изјава за музичкиот портал...