Tag : folk muzika

Музика на кирилица

Благоја Груевски открива: “Татко ми сакаше да бидам музичар, мајка ми интелектуалец. И на двајцата им ја исполнив желбата” (Видео)

Muzika24
Фолк-пејачот Благоја Грујовски 30 години е на музичката сцена. Иако како млад слушал рок музика,...
Музика на кирилица

Елена Велевска и Душко Горгиевски ја “запалија” Виена (Фото)

Muzika24
Фолк пејачите Елена Велевска и Душко Георгиевски неодамна одржаа спектакуларен концерт на македонската дијаспора во...
Музика на кирилица

Татјана Лазаревска го прослави својот прв роденден во Австралија (Фото)

Muzika24
Иако многумина веста ја примија со неверување, сепак најпознатиот и најубав фолк пар во Македонија...
Во прв ред

По детската вечер, “Охрид фест” вечерва продолжува со фолк вечерта

Muzika24
По вчерашниот старт на летниот музички фестивал “Охрид фест” со вечерта посветена на детска музика,...