Tag : folk pejac

Имам нешто да те прашам

Методија Столески: Во Новата година сакајте се и не заборавајте да го негувате македонскиот фолклор и традиција (Фото-Видео)

Muzika24
Тој е еден од помладите македонски фолк пејачи на македонската музичка сцена. Симпатичен, талентиран и...
Музика на кирилица

Благоја Грујовски си заминува од „Везилка“?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот фолк пејач Благоја Грујовски кој воедно ја имаше...
Музика на кирилица

Благоја Груевски открива: “Татко ми сакаше да бидам музичар, мајка ми интелектуалец. И на двајцата им ја исполнив желбата” (Видео)

Muzika24
Фолк-пејачот Благоја Грујовски 30 години е на музичката сцена. Иако како млад слушал рок музика,...
Имам нешто да те прашам

Јордан Митев: Новата година со Божиќните празници е најубавиот период во годината (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е македонски пејач на фолк музика. Роден е на 13 август 1986-та година во...