Tag : folk pejacka

Премиера

Со „Последно кабаре“ Александра Пријовиќ им ја честиташе Новата 2024-та на сите фанови, и исте оние кои ја сакаат, почитуваат и слушаат (Видео)

Muzika24
Познатата српска пејачка која што минатата година полнеше арени во Србија и Хрватска, Александра Пријовиќ,...
Имам нешто да те прашам

Сузана Гавазова: Од Дедо Мраз сакам барем на еден ден да бидам на местото на Beyonce (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски фолк пејачки. Го има отпеано можеби и најголемиот хит...
Имам нешто да те прашам

Ленче Кукиќ: Кога имаш здравје ќе можеш да работиш што сакаш (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Кон крајот од уште една интересна година редно е да сублимираме по што ќе...
Балканленд

Фолк пејачката Весна Змијанац своето слободно време го поминува со внуките од ќерката Николија Јовановиќ (Фото)

Muzika24
Познатата српска фолк пејача Весна Змијанац има огромен имот во Букуља, а во една прилика...
Балканленд

Цела српска естрада вознемирена за животот на Весна Змијанац

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, познатата српска фолк пејачка Весна Змијанац неодамна имаше операција на...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова: На новиот албум ќе се најде дуетска песна со Марио Арангеловски (Видео)

Muzika24
Неодамна во Куманово за време на Кумановското културно лето имавме можност да се видиме и...
Музика на кирилица

Сузана Спасовска: „Народе македонски“ има голема порака за овој народ кој е сардисан од сите страни (Видео)

Muzika24
„Народе македонски” е една од оние песни кои во себе носат моќна порака, но и...
Балканленд

На Лепа Брена и тргна бизнисот и со чорапи: Американци и нудат половина милион долари од сезона

Muzika24
Како што пишува српски Курир, познатата фолк пејачка на Балканот, а и пошикоро, Лепа Брена...