Tag : folk vecer

Фестивали

Фолк вечерта на “Охрид фест” годинава со староградско-медитерански звук

Muzika24
“Нестрпеливо го очекувам „Охрид фест“, 10-ти септември, кога на македонската јавност ќе им ги презентираме...
Фестивали

“Како некогаш” на Биба Додева апсолутен победник на “Охрид фест 2019” (Видео)

Muzika24
Изминатиот викенд во Охрид нашиот најубав туристички центар, се оддржа 26-то издание од познатиот македонски...
Музика на кирилица

Наскоро “Скопски боеми” со видео спот за “Охрид знае љубов што е” (Фото)

Muzika24
Кој би рекол дека фронтменот на “Скопски боеми” Трајче Толевски ќе ја смени професијата и...
Во прв ред

По детската вечер, “Охрид фест” вечерва продолжува со фолк вечерта

Muzika24
По вчерашниот старт на летниот музички фестивал “Охрид фест” со вечерта посветена на детска музика,...