Tag : folk

24 Ексклузивно

Ексклузивно: Душко Георгиевски со емотивен концерт пред македонската публика

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 ексклузвно дознава дека познатиот македонски фолк изведувач Душко Геогриевски на...
Музика на кирилица

Сузана Спасовска со видео спот за песната “Тагувам со насмевка” (Видео)

Muzika24
Македонската позната фолк пејачка Сузана Спасовска по подолга медиумска пауза реши своите фанови и македонската...
Музика на кирилица

Татјана Лазаревска го прослави својот прв роденден во Австралија (Фото)

Muzika24
Иако многумина веста ја примија со неверување, сепак најпознатиот и најубав фолк пар во Македонија...