Tag : fotografii

Во прв ред

Со песни, сеќавања и манифестации Крушево ќе го одбележи 43 роденден на Тоше Проески

Muzika24
Спомен домот на Тоше Проески на Гумење во Крушево со повеќе манифестации денес ќе потсети...
Балканленд

Северина облечена како калуѓерка ја промовираше новата песна “Вјерујем у Бога” (Видео)

Muzika24
Неодамна балкански познатата пејачка Северина со видео спот ја промовираше својата најнова песна “Вјерујем у...
Музика на кирилица

Фолк пејачката Елена Велеска со коктел во рака ужива во одморот на Дубаи (Фото)

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Елена Велеска веќе неколку дена се наоѓа во Дубаи, каде што...
Балканленд

„Пред да ги погледнете овие фотографии, консултирајте се со лекар или фармацевт” – Карлеуша ја запали фантазијата на многумина

Muzika24
Поп-sвездата Јелена Карлеуша ги остави сите без текст со нови фотографии, можеби дури и попровокативно...