Tag : FRaJLE

Премиера

„Фрајле” одбележаа 15 години јубилеј со нов албум и ја најавија својата турнеја: Нашите песни се за сечие време! (Видео)

Muzika24
15 години поминаа за миг кога станува збор за Наташа Михајловиќ, Јелена и Невена Буча,...
Во прв ред

Интимен концерт на женското трио „Фрајле” на 16-ти март 2024 во Македонска филхармонија (Фото)

Muzika24
Kористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле”...
Балканленд

„Презирем самоќу” нов сингл и видео спот на младата Марија Мирковиќ (ex Frajle)

Muzika24
Со секоја нова песна, откако ја стартуваше соло кариерата, кантавторката Марија Мирковиќ (екс Фрајле) потврдува...
Балканленд

Марија ја претстави својата прва самостојна песна: Балада, ама малку поинаква! (Видео)

Muzika24
Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата...