Tag : francuski jazik

Балканленд

Тереза Кесовија доби француски орден и промовираше нова песна на француски јазик (Видео)

Filip
Хрватската музичка дива Тереза Кесовија, синоќа во Загреб беше одликувана со француското одличје Витез од...