Tag : fudbal

Музика на кирилица

„ДНК“ и пријателите со песна посветена на македонската репрезентација (Видео)

Filip
Оооо оооо Македонија на Европско…. Сите сплотени сме заедно…. Оооо оооо Македонија на Европско сите...
Магазин

Објавена официјалната химна на Европскотото фудбалско првенство (Видео)

Filip
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја претстави официјалната химна на претстојното Европско првенство. Песната е насловена...
Музика на кирилица

„Одиме на Европско“ е новата навивачка химна на македонската репрезентација

Filip
ФФМ вчера ја претстави новата навивачка химна на македонската репрезентација – „Одиме на Европско“. Автори...
Музика на кирилица

Јоце Панов: Прво промоција, па потоа операција

Muzika24
Ако денес 12-ти декември беше закажано повторното статување на нашиот музички портал, овој пат редизајниран,...