Tag : gala koncert

Културо

МОБ ви го најавува Гала оперскиот концерт на светски познатата оперска дива од Бугарија, Александрина Пендачанска

Muzika24
На сцената на Македонската опера и балет на 26-ти ноември 2022 со почеток во 20...
Музика на кирилица

Концерт за душа со гласот на Душко Георгиевски

Muzika24
Во петокот 26-ти февруари во киното “Фросина”- МКЦ, се случи успешен гала концерт на фолк...
Во прв ред

Жељко Бебек со голем гала концерт во Скопје

Muzika24
Авалон продукција со големо задоволство го најавува својот втор проект за 2016-та година, ексклузивниот гала...