Tag : germanija

Музика на кирилица

Познатата фолк пејачка Анета Молика заедно со сопругот Џими заминаа од Македонија?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска фолк пејачка Анета Мицевска попозната како Анета...
Музика на кирилица

„Силви бенд“ ќе го изведат мјузиклот „Ромален“ во Ахен, Германија

Filip
Во организација на музичката куќа и продукција „Сил-Вла”. Познатото македонско дуо „Силви бенд“ на 17-ти...
Музика на кирилица

Тамара Тодевска оваа есен на европска турнеја (ВИДЕО)

Filip
Популарната македонска пејачка и овогодинешна евровизиска претставничка Тамара Тодевска, оваа есен заминува на европска турнеја....
Културо

Симон Трпчески со “Македонисимо“ ќе ја промовира македонската музика во светот

Filip
Македонскиот пијанист Симон Трпчески следната недела, на 18-ти мај, ќе ја има премиерата на својот...
World Music

Мадона ја започна европската турнеја со спектакуларен концерт во Германија

Muzika24
Со голем спектакуларен концерт, вчера вечер во Келн, Германија светски познатата поп дива Мадона ја...