Tag : gevgelija

Фестивали

“Смоквијада” во Гевгелија ќе се одржи, но без музичка програма

Filip
14-то издание на манифестација “Смоквијада” поради пандемијата на коронавирусот годинава нема да се одложи, но...
Во прв ред

После Скопје и Струмица, Иван Босиљчиќ летово на “Охридско лето“ и во Битола

Filip
Популарниот српски актер Иван Босиљчиќ кој деновиве со својот авторски проект „Неколку стихови за нас“ гостува...
Магазин

Првиот македонски идол – Иван Раденов имаше итна операција (Фото)

Muzika24
Иван Раденов – првиот македонски идол деновиве имаше итна операција во Општата болница “8-ми септември”...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Саша Ковачевиќ следниот викенд во Македонија (Фото)

Muzika24
Момчето препознатливо по убедливо најслушаните, најубави и најдобри балади Саша Ковачевиќ викедот што следи ќе...