Tag : gibonni

Во прв ред

Во сабота во Скопје Џибони со голем концерт во спортскиот центар „Јане Сандански“ (Фото)

Muzika24
Уште само еден ден не дели до концертот на најголемата регионална rock and roll ѕвезда,...
Во прв ред

Влатко Стефановски Трио заедно со Џибони на “All you need is love 2018” во Скопје

Muzika24
За да најгoлемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, нашите соработници од Авалон продукција...
Во прв ред

Оливер Драгојевиќ и Џибони денес се дружеа со македонските новинари

Muzika24
Во организација на туристичката агенција “Гуливер” денес во хотелот “Парк” кој што се наоѓа во...