Tag : gitara

Covers

Гитаристот Дамјан Пејчиноски сними видео за песна од новиот албум на Каролина (Видео)

Muzika24
Познатиот и популарен македонски музичар и гитарист Дамјан Пејчиноски неодамна за време на посетата во...
Музика на кирилица

Влатко Стефановски избран за почесен доктор на науки на “ФОН”

Filip
Со одлука на сенатот на Универзитетот “ФОН” на македонскиот виртуоз на гитара, Влатко Стефановски му...