Tag : gitarijada

Фестивали

Поради новите рестриктивни мерки во Куманово се откажни два фестивали

Filip
Фондацијата за култура и спорт „Куманово“ како организатор на манифестациите „Art Attack Festival“ и „Гитаријада“ –...
Во прв ред

Зајечар уживаше во звуците и музиката на Влатко Стефановски и Џибони

Muzika24
Неодамна на отворањето на познатата “Гитаријада” во Зајечар, Србија се појавија познатиот македонски гитарист Влатко...
Балканленд

“Дубиоза Колектив” гости на 49-та “Гитаријада” во Заечар (Видео)

Muzika24
Босанскиот балкански бенд “Дубиоза Колектив” на иницијатива на Заечар ќе оддржат целовечерен концерт на 49-то...