Tag : gitaristi

Во прв ред

Започна “Krusevo Workshop 2017” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, традиционално и оваа трета по ред стартуваше бесплатната музичка работилница “Krusevo...
Музика на кирилица

Игор Станоевски на натпреварот на Playcrossroads, гласајте за него!

Muzika24
Македонскиот блузер Игор Станоевски, познат како IGI MAN, се искачи меѓу првите 20 најдобри на...