Tag : gjoko tanevski

Во прв ред

Време е за концерт – Ѓоко Таневски прославува јубилеј 30 години на македонската музичка сцена

Muzika24
„Никогаш доста“, „Збогум најмила“, „Една љубов имам“, „Цветај расцветај“, „Ден по ден“… само дел од...
Музика на кирилица

Сите досегашни учества и пласмани на Изборот на песната на Евровизија

Muzika24
Нашиот прв обид за учество во натпреварот беше во 1996 година кога Калиопи победи на...
Во прв ред

Богата празнична програма во Охрид, Петар Грашо ќе настапува за Водици

Filip
Во пресрет на Новогодишните, Божиќните празници и Богојавление – Водици, Општина Охрид ја организира следната...
Музика на кирилица

Ѓоко Таневски отпеа песна за својата една и единствена љубов (Видео)

Muzika24
Неодамна поп пејачот Ѓоко Таневски на својот YouTube канал ја промовираше својата најнова песна “Една...