Tag : glasanje

Музика на кирилица

“Таксират” и “Д Фестивал” номинирани за најдобри фестивали во Европа (Фото)

Muzika24
Двата најголеми фестивали во организација на „Пасворд Продакшн“ – “Таксират” и “Д Фестивал”, се во...
Имам нешто да те прашам

Yon Idy: Песната “Dreams” е мојата автобиографска песна (Фото+Видео)

Muzika24
Во пресред на утрешното гласање за наш македонски претставник на сцената на Евровизија, екипата од...
Фестивали

6 ОГАЕ евровизиски клубови ги објавија резултатите: 0 поени за Васил Гарванлиев

Filip
Евровизиските клубови од организацијата ОГАЕ периодов гласаат со цел да го изберат фаворитот на ОГАЕ...
Балканленд

Наскоро Фестивал на телевизиски и онлајн краток музички филм “Adria Muzzik Video Awards 2020”

Muzika24
“Adria Muzzik Video Awards 2020” – Фестивалот на краток музички филм е музичко-филмски настан што...
Во прв ред

“МАРС 2017”: Јубилејното 10-то издание во МОБ на 14-ти ноември

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички фестивал Музика24, годинава Македонскиот Радиски фестивал или уште попознат...
Балканленд

“Макфест” се враќа на стариот термин, годинава ќе се одржи во октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии “Макфест”, наместо во јуни годинава се враќа на стариот термин и...
Балканленд

Првата полуфинална заврши, ова се првите финалисти на “Макфест 2016” (Видео)

Muzika24
Вечерва во Штип се одржа првата полуфинална вечер на “Макфест 2016”. На сцената на 31-то...
Балканленд

Денес во Штип стартува 31-то издание на “Макфест”

Muzika24
Денес 2-ри јуни во Штип почнува 31-то издание на фестивалот на забавна музика “Макфест”, кој...