Tag : goca trzan

Фестивали

Распишан конкурсот за учество на годинешното 31. издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски трубадури“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 31-ти пат го распиша конкурсот за нови...
Имам нешто да те прашам

Стефан Здравковиќ – Принц: „Зајди, зајди“ е дел од мојата душа (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад, симпатичен и речиси нема некој а да не помисли дека не излегол...
Фестивали

Заврши 30-то јубилејно издание на „Охрид Фест“, но без роденденска торта (Фото+Видео)

Muzika24
Изминатиот викенд, односно, на 1 и 2 септември во нашиот најубав и најголем туристички центар...
Фестивали

Со познати балкански музички имиња “Охрид фест” ќе го прослави 30 годишниот јубилеј (Фото)

Muzika24
Како што не информираат од организациониот тим на овој познат интернационален музички фестивал, подготовките за...
Балканленд

Гоца Тржан и Ивана Петерс снимија песна со својот поранешен бенд „Тап 011“ (Видео)

Filip
Познатата српска поп и денс група „Тап 011“, која беше активна од 1994 до 2002 година вчера ја промовираше својата...