Tag : godisnina

Музика на кирилица

Во Нова Градишка и Загреб ќе се одбележи годишнината од смртта на Тоше (Фото)

Filip
Во сабота, 16-ти октомври, се навршуваат четиринаесет долги години од смртта на Тоше Проески. Хрватската...
Културо

Во Македонската филхармонија ќе се одржи концерт по повод годишината од смртта на Гоце Делчев

Filip
Македонската филхармонија в четврток, на 6-ти мај 2021 година, ќе одржи концерт со кој ќе...
Музика на кирилица

“Љубојна” прославија 15 години со нов албум (Фото)

Muzika24
Составот “Љубојна” реши да ја заокружи оваа 2016-та година со новиот материјал насловен “Радио Љубојна”,...