Tag : golem koncert

Во прв ред

Концерт на Здравко Чолиќ на јубилејниот „Joy fest“ во Крива Паланка (Фото)

Muzika24
Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ ќе одржи концерт на јубилејното издание на музичкиот фестивал „Joy fest“,...
Музика на кирилица

Владимир Четкар со најава за голем концерт во Скопје и есенска турнеја во САД (Фото)

Muzika24
На 28 октомври, петок, Владимир Четкар после подолго време ќе се претстави пред скопската публика...
Во прв ред

„Меморија“ со голем концерт под отворено небо во Битола

Filip
Култниот македонски бенд „Меморија“ најавува голем концерт под отворено небо во Битола. После големиот концерт...
Во прв ред

„Љубојна“ и пријателите на 20-ти јули со голем концерт во Битола

Filip
Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената ќе го прослави...
Во прв ред

Која музичка ѕвезда сакате да ја видите во Прилеп со голем солистички концерт

Muzika24
Секогаш кога ќе го споменеме градот Прилеп, сигурно истиот ве асоцира на познатиот македонски тутун,...