Tag : golemi muzicki gosti

Во прв ред

И оваа година во Прилеп, Интернационален џез викенд од 25-ти до 27-ми август

Muzika24
На големо задоволство на прилепските љубители на најслободната музичка форма, џезот, и воопшто на урбаното...